Dijital Güvenlik Sigortası Nedir?

 

Dijital teknolojilerin hayatımızın her noktasına erişebildiği şu günlerde, dijital güvenlik hemen herkes için dikkate alınması gereken bir konu haline gelmiştir. Sosyal Medya başta olmak üzere birçok alanda kişisel verilerin kaçınılmaz bir şekilde hemen herkesin erişimine açık olmasının muazzam faydaları yanı sıra, oldukça ciddi sonuçlar doğurabilecek riskleri de mevcuttur. Kimlik Hırsızlığı gibi ciddi dijital tehlikelerden korunmak için dikkat edilmesi gereken belli başlı konular olsa da, her geçen gün dijital verilerin güvenliğini tehdit eden yeni tehlikeler gündeme gelebilmektedir.

 

Peki bu konuda nasıl önlemler alınabilir?

Sompo Japan Dijital Güvenlik Sigortası ile dijital dünyada karşılaşabileceğiniz sorunlara karşı kendinizi güvende hissedebilirsiniz! Dijital Güvenlik Sigortası kapsamında kredi kartlarınıza ait şifrelerin dijital platformlar üzerinden ele geçirilmesi sonucunda oluşabilecek finansal kayıplarınızın yanı sıra bu hukuki süreçte çıkabilecek tüm masraflarınız güvence altına alınır.

 

Ve tabii ki bununla sınırlı değil!

İnternet Tarama hizmeti sayesinde sorgulama platformuna kaydedilecek TC Kimlik, Pasaport, E-Mail, ATM Kart numaraları gibi kişisel bilgileriniz internette geriye dönük olarak taranır. Söz konusu verilerin kötü niyetli kişi veya kurumlar tarafından kullanıldığına veya kullanılabileceğine dair şüphe oluşması durumunda e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır. Böylece en güncel kimlik hırsızlıkları dahil olmak üzere birçok dijital tehlikeye karşı önlem alınmış olur.

 

Internet Tarama Hizmeti kapsamında;

  • 1 Adet Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası

  • 10 Adet E-posta Adresi

  • 10 Adet Cep Telefonu Numarası

  • 10 Adet Banka veya Kredi Kartı Numarası

  • 1 Adet Sürücü Belgesi Numarası

  • 2 Adet Pasaport Numarası

  • 10 Adet Banka Hesap Numarası

 

koruma altına alınmış olur.